Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Ochrony Danych.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies oraz ich usuwania w swojej przeglądarce.
X
Strona główna
Szukaj produktów Najnowsze produkty Nasze promocje Logowanie Rejestracja
Galeria artysty: Joanna Pasek
Joanna Pasek

Obecne miejsce zamieszkania? Wieś, sam środek Jury. Zawód wyuczony? Architekt, ale to mało ważne. Zamiast projektować domy, po studiach zajęłam się grafiką komputerową. Moje ulubione zajęcie? Malowanie niepoważnych obrazków z elfami i skrzatami. Bywają też ilustracje do książek, a niekiedy kwiaty. Maluję głównie akwarelami, ale do tego dołączam często tusze, a czasem przerzucam się na pastele lub kredki.

OPINIE O ARTYŚCIE (1)  •   MOJA GALERIA Wystawiamy rachunki.

 
Mój blog

2013-05-27 - narodziny książki

Pojawiła się kolejna książeczka z moją okładką i ilustracjami, właśnie dostałam swój egzemplarz i jestem dumna, bo to naprawdę ładne wydanie; wysokiej jakości druk i twarda oprawa. Hura! Trzymajmy kciuki za Emily, autorkę i inicjatorkę projektu.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2013-03-23 - jeszcze nowsza bajka

Kolejny cykl ilustracji; to o dębie, który chciał być książką. Dziwny pomysł jak na drzewo, ale historyjka była sympatyczna. Załączony obrazek dotyczy wczesnego dzieciństwa tego ambitnego dębu.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2013-02-23 - nowa bajka

Dostałam dziś w finalnej, wydrukowanej postaci bajkę, którą zilustrowałam w zeszłym roku. To jedna z najmilszych rzeczy, jakie można dostać pocztą :)

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2012-04-01 - Wielkanoc

Moje ulubione święta; jestem za wyższością świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego narodzenia. Pozdrowienia dla wszystkich malujących pisanki.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2012-03-31 - Wygrałam konkurs!

Po prostu muszę się pochwalić :) To był konkurs pewnej sympatycznej witryny internetowej, będącej zarazem galerią, forum i magazynem o sztuce; jej charakter nie jest wcale handlowy, ale przypuszczam, że nie powinnam podawać nazwy, więc nie podam. Temat mi wyjątkowo pasował - lalki, misie, wspomnienia dzieciństwa - chyba dlatego się udało; tam jest ostra konkurencja... niektóre dziewczyny, które się tam pokazują, naprawdę niesamowicie malują. Witryna ma bowiem ściśle damski charakter. Treaz muszę się wziąć do pracy i popracować nad następnym konkursem, za dwa miesiące... bo sama wymyśliłam kolejny temat (taka jest główna nagroda) więc nie mogę się teraz usprawiedliwiać, że nie jest w moim typie. Następny konkurs dotyczy krainy po drugiej stronie lustra, choć umieszczanie Alicji na obrazku nie jest obowiązkowe. No jasne, skoro to mój temat, musi być w tym coś z bajki. Ciekawe, jak to wyjdzie.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2012-01-28 - Bajki starego dębu

Panie i Panowie, kto może, niech trzyma kciuki, żeby się wszystko udało; pewna moja znajoma pisze bajki, a ja pomagam (znaczy, rysuję obrazki) i tak to trwało z pół roku. I w końcu doszło do okładki! Pierwsza część właściwie gotowa. Sama jestem ciekawa, co będzie w drugiej, bo bajki są naprawdę szalone.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2011-11-24 - Święta idą...

Boom na prezenty, włącznie z obrazkowymi. Niektóre pomysły bywają ciekawe. Na prośbę pewnej sympatycznej damy rysuję teraz ilustracje do wierszy, które pisze jej siostra. WIerszyki są proste, trochę w stylu rymowanek dla dzieci, ale wszystkie są upiorne, a przynajmniej niepokojące. Na początek zilustrowałam historyjkę o dziecięciu i duchach (na końcu dziecię zostaje pożarte, ale tego wolałam nie rysować) oraz o samotnym potworze, który zaprzyjaźnił się z porzuconym misiem. I jak się to ma do świątecznej atmosfery...

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2011-08-20 - Świat realny

Powzięłam noworoczne postanowienie w środku lata; od czasu do czasu narysuję coś prawdziwego. Zaczęłam od czegoś stosunkowo prostego, jednokolorowego rysunku pastelem (który można tu zobaczyć). To w ramach samodoskonalenia. Co nie znaczy, że nie rysuję już Małego Ludku, czyli elfów, skrzatów i chochlików - co to, to nie.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2011-07-07 - czasem wszystko się zazębia...

Kiedyś myślałam, że tej cyfrowej części życiorysu w żaden sposób nie połączę z rysowaniem, a tu proszę, niespodzianka. Właśnie dostałam do zilustrowania książkę o wróżkach i jednorożcach :) Tradycyjne akwarelki słabo się nadają do druku, kolory trochę blade, szczegóły nieostre, więc to co tu widać to hybryda; tradycyjna grafika po komputerowej edycji. Miało być bardzo bajkowo i mam nadzieję że jest. Myśliwy to porządny człowiek i podobno nie będzie strzelać do rodziny jednorożców.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2011-07-07 - Jak się to zaczęło...

Wszyscy się przedstawiają, najwyższa pora też to zrobić... Nazywam się Asia Pasek i zajmuję się zawodowo grafiką komputerową oraz tlumaczeniami na ten temat. Moja specjalność to 3D Studio Max, program, o którym napisałam też parę własnych książek, wydanych przez Wydawnictwo Helion. Zapewniam wszystkich, że jak się przetłumaczy klika podręczników o grafice komputerowej, to napisanie własnego przestaje się wydawać niezywykłym wyczynem. Najdłuższa z moich książek ma tytuł "3ds max 9. Animacja 3D od podstaw..." w pierwszym wydaniu, a "3ds max 2010. Animacja 3D od podstaw..." w drugim, zgodnie z tym, jak zmieniały się wersje programu. A dotyczyła tego, jak zrobić fim animowany, w którym pewien zielonoskóry kosmita (patrz załączony obrazek) ma kłopot z zasilaniem swego latającego spodka; baterie się wyczerpują, co zmusza go do lądowania na planecie Ziemia i podładowania się w typowym gniazdku naściennym. Prosta trzyminutowa historyjka na 560 stronach. Ale za to dokładnie rozebrana na części pierwsze, na narzędzia i opcje programu. Więc skoro tyle czasu w życiu poświęciłam na siatki i kontrolery, to proszę się nie dziwić, że w końcu zaczęłam rysować elfy i chochliki, albo królewny z żabami... tak jakoś samo przyszło. Pomogło też to, że synowie wyrośli z wieku, kiedy trzeba było się o nich martwić. Błogosławioną zwyżkę wolnego czasu przeznaczyłam na niepoważne obrazki. Uwielbiam wszystko, co słodkie i staroświeckie, i zupełnie niecyfrowe.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »