Nasza strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką Ochrony Danych.
Możesz określić warunki przechowywania, dostępu do plików cookies oraz ich usuwania w swojej przeglądarce.
X
Strona główna
Szukaj produktów Najnowsze produkty Nasze promocje Logowanie Rejestracja
Galeria artysty: Sylwia Kalinowska
Sylwia Kalinowska

Sylwia Kalinowska to malarka młodego pokolenia.. Ilustratorka okładek do książek, miłośniczka koncepcji artystycznej ut pictura poesis. W jej twórczości dostrzec możemy w głównej mierze akty kobiece przedstawione za pomocą tuszu, farby, oraz pasteli. Jej celem jest uwidocznienie na obrazie piękna i zmysłowości drzemiącego w każdej kobiecie. Kobieta - to ona stała się dla Sylwii Kalinowskiej inspiracją najmocniejszą i wciąż niewyczerpaną w swym bogactwie i skrywanej tajemnicy. Jej kobiety jawią się jako anielice i diablice, jednak łączy je wspólny mianownik: wszystkie piękne, subtelne i zmysłowe. Nietrudno zauważyć, że Sylwia Kalinowska umiłowała secesję, ona bowiem – jak żaden inny styl malarski – zezwala na swobodne układy kompozycyjne, czaruje falistą linią, bogatą ornamentyką roślinną i zwierzęcą, asymetrią, linearyzmem i płaszczyznowością, a wszystko to tworzy wrażenie ulotności, zwiewności i czyni postacie kobiet iluzorycznymi, jakby nie z tego świata. Są różne - pełne dynamiki lub harmonii, realistyczne i alegoryczne, wszystkie jednak wypełnione skrywaną emocją i tajemnicą

OPINIE O ARTYŚCIE (0)  •   MOJA GALERIA Wystawiamy rachunki.

 
Mój blog

2015-10-07 - PORTRET

PORTRETY
W portretach podążam za kobiecością ale tak naprawdę szukam jej różnych odcieni oraz nieskończonych możliwości odgadywania własnego ja. Patrzę z dumą na kolejne obrazy, przechadzam się obok z nadzieją, że odkrywam jakąś tłumioną prawdę o kobiecej naturze. Jednocześnie mam pewność że w każdej z nich kryje się odrobina mnie, mojej życiowej radości, mądrości i przebytych doświadczeń. Twarze są różne, tak jak różna i skomplikowana jest kobieca natura ale to właśnie one stwarzają moim odbiorcom idealną możliwość wniknięcia w moje wnętrze. Zresztą sama często korzystam z tej możliwości.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2015-10-07 - ANIELICE NA DESKACH

DESKI
Czerpię z natury pełnymi garściami a najlepszym dowodem są anielice, wdzierające się na pozornie nieistotne i zaniedbane deski. Pochodzą ze starych chat, płotów, znalezione i przygotowane pod artystyczne rzemiosło. Łącze w nich miłość do swobody twórczej, nieposkromionej ekspresji i kobiecej siły. Proces powstawania niewinnej istoty na ciężkiej, solidnych rozmiarów podstawie, przypomina częsty trud zmagania z przeciwnościami losu. To ewidentne miejsce spotkania delikatności i ludzkiej potęgi, magicznych wizerunków kobiet umieszczonych na drewnie z bogatymi wspomnieniami. Jednocześnie z odkrywaniem błysku w oku każdej anielicy, rośnie moja wewnętrza odwaga i pasja tworzenia.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2015-10-07 - ŁĄKI

ŁĄKI
Łąki powstają jako sentyment do moich rodzinnych stron, stwarzane koniecznością ciągłego przywracania klimatu spokoju i wewnętrznej równowagi. Zawsze dążę do ich poskromionej natury, wyrazistych odcieni ale zarazem kojącego charakteru. Tak jakby powstawały z perspektywy mnie leżącej gdzieś tam w środku, otoczonej bezpiecznym hałasem, ptasią melodią, wpatrzonej w nieprzemijający ciąg chmur i błękitu nieba. Staram się uchwycić te przelotne odczucia z ciągłym brakiem pełnej satysfakcji, bo jednak więcej nam umyka, niż pozostaje.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »

2015-10-07 - MARZENIA

Zawsze marzyłam aby malarstwo stało się moim sposobem na życie. Trzymałam się tych marzeń tak mocno i konsekwentnie, aż wreszcie się spełniły. Dziś otacza mnie świat malowniczych łąk, tradycji odkrywanej w starym drewnie, albo szeroka perspektywa poszukiwania artystycznej osobowości. Malarstwo stało się towarzyszem codzienności, nieocenionym punktem odniesienia i źródłem kolorytu.

Oddaję w nim całą siebie posiłkując się śladami dzieciństwa, kontemplacją natury i życiowych doświadczeń. Przez swoją sztukę staram się otwierać drzwi do mojej barwnej rzeczywistości tak szeroko, jak tylko się da. Każdy ma szansę skorzystać z tego zaproszenia.

Komentarze (0)   •   Napisz komentarz »